O mnie

karo_o_mnnieWykształcenie artystyczne odebrałam w Łódzkiej Akademii Muzycznej uzyskując dyplom Magistra Sztuki w 2001 r. Potem kształciłam się pod opieką znakomitej profesor wokalistyki polskiej Maestry Teresy Żylis-Gara oraz prof. Christiana Elssnera we Wrocławiu. Komponuję, piszę teksty własnych kompozycji. Od lat koncertuje z zespołem Mocni w Duchu w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych tworząc i nagrywając muzykę religijna. Mówię jednak, że moim pierwszym obdarowaniem, które rozwijałam od dziecka było malarstwo i działania wokół sztuk plastycznych. Przyznaje, ze szykowałam, się do Akademii Sztuk Pięknych, aby studiować malarstwo. Uczyłam się podstaw kompozycji, rozwijałam wiedzę z Historii Sztuki na wykładach w Łódzkim Muzeum Sztuki. Jednak zwyciężyły we mnie talenty związane z publicznym wykonaniem muzyki i aktorstwo. Pasje malarską obudziłam ponownie w 2010 roku, w czasie pobytu w Kanadzie pomiędzy wieloma podróżami związanymi z życiem koncertowym, muzycznym.

Znalazłam pasję, która pozwala mi odpocząć, zatrzymać się, uszczęśliwić w chwili tworzenia. Zachwycam się kolorem. Zauważam, że bardzo lubię ludzi, ale często przebywając w dużych zgromadzeniach, potrzebuję znaleźć intymną przestrzeń, którą stały się obrazy, ale również i sam proces ich powstawania. Ten proces jest dla mnie bardzo przyjemny, szczęśliwy.

Moje pastele oddaje w Państwa ręce, jako moje chwile szczęśliwe. Chce aby patrząc, inni ludzie doświadczali swoich chwil szczęśliwych. Ja natomiast odpoczywam w kolorze i w temacie jaki znalazłam i podjęłam w moich pastelach.- czemu Pastele? Ponieważ zmieniają się, pracują i przy odpowiednim świetle iluminują, są światłoczułe.podpis_blue